W dniach 5-9 listopada 2018r. uczniowie klas I-III brali udział w Tygodniu Patriotycznym. Każdego dnia spotykali się, aby wspólnie śpiewać oraz poszerzać wiedzę o naszym kraju.

Poznali legendę państwa polskiego. Rozmawiali o historii powstania hymnu Polski, jego pierwotnej i obecnej nazwie. Wspólnie odśpiewali wszystkie zwrotki hymnu. Dowiedzieli się kim był J. Wybicki, J.H. Dąbrowski, J. Piłsudski, co oznaczają kolory na naszej fladze, jak wygląda godło Polski. Poznali daty rozbiorów Polski oraz rok, w którym Polska powróciła na mapy Europy. Nauczyli się kilku piosenek patriotycznych min: „Co to jest Niepodległość”, „Przybyli ułani” oraz wierszy: „Powiewa flaga”, „Katechizm małego Polaka” itp. Najmłodsi uczniowie mieli okazję również nauczyć się hymnu naszej szkoły.

Przez cały tydzień uczniowie wykonywali: plakaty, dekoracje klas  i szkoły związane z patriotyzmem. Oprócz tego uczestniczyli w zajęciach „Polska - moja Ojczyzna”, organizowanych w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej –filia Koźmice Wielkie. Na zakończenie owocnego tygodnia „mali obywatele” utworzyli „żywą flagę”, a swoją znajomość pieśni i hymnów zaprezentowali podczas akademii.

Galeria zdjęć