Styczeń to wyjątkowy miesiąc – rozpoczyna się nowy rok, uczniowie mają ferie zimowe, ale najważniejsze są dwa szczególne dni: 21 i 22 czyli Święto Babci i Dziadka. Uczniowie klasy 2a i 2b nie zapomnieli o nich!

Jeszcze przed feriami przygotowali zaproszenia na  przedstawienie pt. Nowy Roczek. Z niecierpliwością czekali na dzień występu. Uczyli się piosenek, ćwiczyli tańce oraz powtarzali swoje role. Nadszedł wielki dzień! Wszystkie miejsca na widowni były zajęte. Mali aktorzy rozpoczęli piosenką o zabawie na śniegu. Na scenie pojawiła się Pani Zima oraz Nowy Roczek, który gościnnie przyjmował wujków -12 miesięcy. Według podziału na cztery pory roku, dzieci tańczyły oraz śpiewały piosenki z lat 60. i 70.

Jak można się domyślić, cała sala śpiewała: „Zimowe dzwony” (Anna German), „Wiosna, ach to ty”  (Skaldowie),  „Lato, lato czeka” (Halina Kunicka), „Jesień idzie przez park”  (Krzysztof Klenczon) i inne. Każdy z miesięcy miał swój podarunek dla Nowego Roku, a wnuczkowie wiersze i życzenia dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Na koniec wręczyli im własnoręcznie wykonane kalendarze, aby wspomnienie tego wieczoru pozostało z nimi przez cały rok.