5 listopada w naszej szkole odbył się pomarańczowy dzień w ramach międzynarodowej kampanii „Pomarańczowa Wstążka”. Tego dnia społeczność szkolna włączyła się w realizację wielu pomysłów i różnych form aktywności. W wielu klasach odbyły się zajęcia i warsztaty profilaktyczne poświęcone tematyce praw i ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Korytarze, sale lekcyjne zostały ozdobione na pomarańczowo. Wolontariusze każdemu uczniowi, pracownikowi szkoły oraz osobie odwiedzającej naszą szkołę  w tym dniu przypinali pomarańczową wstążeczkę – symbol tej kampanii. Na korytarzu szkolnym odbyły się warsztaty plastyczne „Prawa dziecka”. Ponadto cała społeczność szkolna miała okazję do wyrażenia własnego „TAK!” dla ochrony dzieci przed krzywdzeniem, odbijając swoją pomarańczową dłoń na arkuszu papieru.

Tego dnia odwiedzili naszą szkołę również goście – przedstawiciele MGOPS Wieliczka, PiMBP w Wieliczce oraz funkcjonariusze KPP Wieliczka, którzy przeprowadzili krótkie warsztaty w dwóch klasach.

Wszyscy daliśmy zgodnie znak przekonania, że chcemy świata wolnego od przemocy i krzywdy dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć