Piątek 6 listopada 2020 roku będzie bez wątpienia jednym z ważniejszych dni w życiu naszych pierwszaków. Tego właśnie dnia, oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Koźmicach Wielkich.

Tegoroczna uroczystość pasowania była inna niż te, do których już przywykliśmy.  Pierwszaki zostały przyjęte w poczet uczniów bez obecności swoich starszych kolegów i koleżanek. Nic nie stanęło im jednak na przeszkodzie by zaprezentować się z najlepszej strony i tym samym udowodnić, że w pełni zasłużyli sobie na miano ucznia. Tak oto uczniowie klasy 1 a wykazali się znajomością wielu wierszy i piosenek o uczuciach, zasadach kultury osobistej, zasadach panujących w szkole oraz o swojej Ojczyźnie. Uczniowie klasy 1 b pokazali zaś swój wielki zapał i swoją gotowość do podróży pociągiem mającym 8 wagonów. Ze spakowanym plecakiem wędrując przez wszystkie osiem klas szkoły podstawowej zdobywać wiedzę, gonić marzenia, szukać, wymyślać, tworzyć, być sobą, wyciągać wnioski, doświadczać, badać…

Po tym jak pierwszaki udowodniły, że zasługują na bycie uczniami, w obecności Pani dyrektor, złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Na dowód tego został wręczony im pamiątkowy dyplom. Po tej uroczystości dzieci udały się z Paniami do swoich klas gdzie okazało się, że starsi uczniowie wcale o nich nie zapomnieli i czekały tam na nich pamiątkowe upominki.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości z całego serca dziękujemy.

Galeria zdjęć