Dnia 29 stycznia 2021r. uczniowie klas I -III włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Puzzli.

W pierwszej kolejności poszukiwali odpowiedzi na pytania: Co to są puzzle?  Co nam daje ich układanie? Czy puzzle są tylko dla dzieci? Następnie zastanawiali się nad symboliką puzzli. Doszli do wniosku, że ich klasa jest jak pudełko drobnych elementów, które po ułożeniu tworzą cały obrazek. Padło również stwierdzenie, że każdy człowiek składa się z elementów stanowiących całość (myśli, uczuć, wspomnień, planów itp.).

W kolejnym etapie zajęć  wykonali swoje puzzle. Rysowali obrazki, wycinali je i układali w całość. Powstały wyjątkowe prace. Skupili się również na układaniu puzzli z pudełka.

Trochę teorii.

Zapewne każdy z nas ułożył w życiu przynajmniej jeden obrazek z mniejszych lub większych elementów. Jakie korzyści mamy z ich układania? Przede wszystkim pomagają skupić uwagę, skoncentrować się na jednym zadaniu przez dłuższy czas, wyciszają. Ćwiczą wyobraźnię przestrzenną i uczą przewidywać, co będzie następne. Dodatkowo, układanie obrazków z puzzli pomaga ćwiczyć sprawność palców. Puzzle to wspaniała rozrywka na wiele godzin, nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Wspólne poszukiwanie drobnych elementów układanki  zacieśnia więzy rodzinne. Puzzle to wspaniała zabawa!

A Twój największy obrazek, ile miał elementów?

Galeria zdjęć