Od 27 listopada do 1 grudnia 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Życzliwości.

Sale lekcyjne klas nauczania zintegrowanego zamieniły się w ogrody życzliwości, zostały ozdobione pracami plastycznymi dotyczącymi tematu tygodnia, a uczniowie z pomocą „Cichego Przyjaciela”, byli dla siebie nawzajem nadzwyczaj życzliwi.
Odbyły się wybory "Króla i Królowej Życzliwości", których wyniki przedstawiają się następująco:

Królową Życzliwości:  

Królem Życzliwości:

klasy I a została Zuzanna Grochal

klasy I a został Dawid Oramus

klasy I b została Anna Kwiatkowska

klasy I b został Bartłomiej Batko

klasy II  została Justyna Woźniak

klasy II  został Filip Karp

klasy III a została Zuzanna Dańda

klasy III a został Amadeusz Chwastek

klasy III b została Maja Kurek

klasy III b został Patryk Kucharski

 

Obchodom Tygodnia Życzliwości w nauczaniu zintegrowanym towarzyszył Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Od 27 listopada  2017 roku dzieci przychodziły do szkoły wraz ze swoimi ukochanymi pluszakami, nauczyciele też zabrali ze sobą do klasy misiowe maskotki.  Uczniowie przedstawiali podczas lekcji swoich pluszowych przyjaciół opowiadając o ich pochodzeniu.  
W pierwszym dniu wszyscy zostali zapoznani z historią Pluszowego Misia i obchodzonym od 2002 roku jego świętem.

Uczniowie dowiedzieli się, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. (zobacz też)
W bibliotece przygotowano wystawę książek, których bohaterami są misie, między innymi: Miś Uszatek, Miś Paddington, Kubuś Puchatek, które uczniowie chętnie wypożyczali.                        
Przeprowadzony został międzyklasowy konkurs plastyczny: dla uczniów klas I-III i Oddziału Przedszkolnego na pracę przestrzenną: „Tort dla Pluszowego Misia z okazji 115 rocznicy urodzin”. Prace zaskoczyły wszystkich pomysłowością i wysokim poziomem wykonania, przerosły oczekiwania organizatorów i oceniających, więc komisja miała niełatwe zadanie z rozstrzygnięciem konkursu.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce zajęły klasa Ib i klasa II
II miejsce otrzymała klasa Ia
III miejsce dla Oddziału Przedszkolnego, klasy IIIa i klasy III

Świętowanie przebiegało w bardzo miłej, niemal rodzinnej atmosferze.