W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w naszej szkole miało miejsce spotkanie z pracodawcą, w którym wzięli udział uczniowie klas III gimnazjum oraz klasy ósmej.

DISKUS Polska jest innowacyjną i prężnie rozwijającą się firmą IT, której ideologią jest tworzenie kompleksowych i zaawansowanych rozwiązań dla biznesu, gwarantujących bezpieczeństwo danych w zakresie ich przechowywania, kasowania i zarządzania. To jedyna w Polsce firmą, która posiada certyfikat ISO 9001:2015-10  w zakresie demagnetyzacji i usuwania danych
z nośników magnetycznych.  Swoją siedzibę ma w Wieliczce.

Pan Tomasz Filipów opowiedział o swojej firmie, ale również wskazał młodym słuchaczom  na co należy zwrócić uwagę przy wyborze przyszłej szkoły oraz zawodu, jakie są oczekiwania pracodawców i jakie kryteria powinni spełniać kandydaci do pracy w tym sektorze.

Podkreślił, że znajomość języków obcych jest dzisiaj niezbędna do wykonywania pracy,  ale również trzeba umieć pracować w grupie, być kreatywnym i  posiadać wiedzę oraz umiejętności niezbędne do pracy w danym zawodzie. Warto wiedzieć coś na temat firmy, w której zamierzamy pracować i cały czas doskonalić i rozwijać swoje kompetencje.

Galeria zdjęć